Nadjeżdża najlepszy Ducato wszech czasów DUCATO 2020!

Fiat Professional prezentuje najlepszego Ducato wszech czasów.

 • W Salonach Dealerów Fiata i Fiata Professional można składać zamówienia na Ducato MY2020, bestseller, który ciągle ewoluuje, by sprostać wymaganiom wszystkich Klientów.

 • Utrzymujący pozycje lidera w Europie już piąty rok z rzędu, numer jeden pod względem sprzedaży w 12 krajach i flagowy model w branży pojazdów rekreacyjnych, Fiat Ducato został odnowiony pod względem wyposażenia i technologii, by umocnić swoją pozycję lidera i zaoferować Klientom „najlepszego Ducato wszech czasów”

 • Debiutują nowe silniki Euro 6D: bardziej wydajne, oszczędne i ekologiczne, z korzyścią dla osiągów i środowiska; wyposażone w pakiet ECOpack, który wykorzystując Start&Stop, inteligentny alternator, pompę paliwa sterowaną elektronicznie i tryb „Eco” gwarantuje oszczędność energii i paliwa, wpływając korzystnie na Całkowity Koszt Posiadania („Total Cost of Ownership”).

 • Nowością jest zaawansowana automatyczna skrzynia biegów „9Speed” dostępna po raz pierwszy.

 • Dostępne są również systemy informacyjno-rozrywkowe najnowszej generacji i zaawansowane systemy wspomagania jazdy.

 • Światowa premiera Ducato Electric, pierwszego elektrycznego modelu Fiata Professional.

 • Ducato Electric został zaprojektowany dzięki innowacyjnym projektom pilotażowym, w których wzięli udział najważniejsi wybrani Klienci, aby zaoferować indywidualne bezkompromisowe rozwiązania pod względem ładowności i osiągów, odpowiednie dla różnych warunków jazdy i różnorodnych zastosowań.

Debiutuje nowy Ducato MY2020: ewolucja bestsellera marki Fiat Professional, który od 38 lat spełnia wymagania każdej zawodowej „misji”, dzięki ogromnej wszechstronności wyposażenia i najnowocześniejszym rozwiązaniom, od samochodów do transportu osób czy towarów, po bardziej złożone pojazdy, w tym bazy do zabudów kamperowych. Ducato jest w istocie niekwestionowanym liderem na rynku europejskim już piąty rok z rzędu, numerem jeden pod względem sprzedaży w 12 różnych krajach i absolutnym liderem w ekskluzywnym segmencie kamperów w Europie: 3 na 4 kampery sprzedane w Europie wykonane są na bazie Fiata Ducato. Sukces wyrażony w liczbach tłumaczy się wszechstronnością modelu, który dzięki parametrom technicznym, takim jak ładowność, pojemność przestrzeni ładunkowej i obciążenia osi, rekordowym wśród pojazdów z napędem na przednie koła, połączonym z szerokim wyborem wariantów rozstawu osi, długości i wysokości, odpowiada potrzebom różnych grup zawodowych: od transportu osób lub towarów po usługi kurierskie, od różnorodnej zabudowy specjalistycznej, typu chłodnia, po bazę do zabudowy dla kamperów.

Przed nowym Fiatem Ducato MY2020 stoi dziś nowe, trudne wyzwanie: stać się najlepszym Ducato wszech czasów. Trudno jest udoskonalić już tak udany model: w tym celu inżynierowie Fiata Professional skoncentrowali się na podejściu „skrojonym na miarę”, rozwoju opartym na najlepszych praktykach i konkretnym doświadczeniu.

Obecnie, wszystkie silniki mają homologację Euro 6D, są jeszcze bardziej oszczędne, ekologiczne i wydajne, oferują różne rodzaje paliwa z korzyścią dla środowiska. W nowym modelu debiutuje również nowa dziewięciostopniowa, automatyczna skrzynia biegów „9Speed”.

Jest to przekładnia hydrokinetyczna najnowszej generacji wykorzystująca w najbardziej optymalny sposób wszystkie momenty obrotowe silnika. Jest to najlepsza przekładnia w swojej kategorii pod względem masy, gwarantująca niezawodność i trwałość oraz satysfakcję z jazdy przez cały czas. Ponadto, w 2020 roku dostępna będzie w pełni elektryczna wersja modelu Fiat Professional uzupełniająca wersję zasilaną metanem, Ducato Natural Power, jeśli chodzi o ofertę paliw alternatywnych.

Ducato Electric został opracowany w ramach innowacyjnego projektu pilotażowego we współpracy z wybranymi, najważniejszymi Klientami, aby zaoferować jak najlepsze rozwiązania bez żadnych kompromisów pod względem ładowności i osiągów. Ponadto, nie brakuje najbardziej zaawansowanych systemów wspomagania kierowcy ADAS i najnowszej generacji systemu informacyjno-rozrywkowego.

Silniki: osiągi, ekologia i wydajność.

Gama silników zawsze należała do mocnych stron Ducato Fiata Professional. Kompletna, szeroka oferta odpowiednia do różnorodnych zastosowań, a przede wszystkim wyróżniająca się niezwykłymi osiągami i niezawodnością. W istocie, Ducato jest jedynym modelem w swojej kategorii wyposażonym w silnik wysokoprężny stosowany w samochodach ciężarowych, solidny i trwały, a równocześnie gwarantujący osiągi i komfort samochodu osobowego. Ducato MY2020 zachowuje wszystkie charakterystyki doceniane do tej pory przez klientów, poprawiając dodatkowo komfort prowadzenia i oferując nowe jednostki napędowe. Wszystkie modele należące do nowej oferty są wyposażone w silniki Euro 6D. Cała gama MultiJet 2 składa się z silników o pojemności 2,3 litra ze sprężarką o zmiennej geometrii, zapewniających bardziej płynną jazdę i bardziej elastyczny silnik już przy najniższych prędkościach, a co za tym idzie obniżenie poziomu zużycia paliwa w rzeczywistym cyklu użytkowania. Nowa turbosprężarka, dzięki sterowaniu elektronicznemu, jest w stanie dostosować dynamikę płynów do prędkości silnika i stylu jazdy, aby zapewnić odpowiednie doładowanie przez cały czas. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu ruchomych łopatek usytuowanych wzdłuż promienia turbiny, które kontrolują przepływ spalin, a w konsekwencji prędkość i siłę sprężarki.

Nowa gama silników Multijet 2 di Ducato jest wierna zasadzie Fiata Professional polegającej na „optymalnym wyborze silnika” („one mission-one engine”), zgodnie z którą oferujemy optymalne rozwiązanie dla różnych potrzeb Klientów.

Oferta Ducato rozpoczyna się od 2.3-litrowego silnika MultiJet 2 o mocy 120 KM i prędkości obrotowej 2750 obr./min, oferującego maksymalny moment obrotowy wynoszący 320 Nm przy 1400 obr./min, połączonego z manualną skrzynią biegów, która zwiększa moc i moment obrotowy o 10% w porównaniu z poprzednim silnikiem 2.0-litrowym. Sercem gamy jest silnik o mocy 140 KM przy prędkości obrotowej 3500 obr./min. To wszechstronny i elastyczny silnik, którego moment obrotowy wynosi 350 Nm (+ 9% w porównaniu z 130 MultiJet) przy zaledwie 1400 obr./min.; jest on dostępny zarówno z manualną skrzynią biegów, jak i zaawansowaną, dziewięciostopniową, automatyczną skrzynią biegów „9Speed”. Przyjaznym dla środowiska i oferującym doskonałe osiągi jest sinik o mocy 160 KM przy 3500 obr./min, dostarczający 400 Nm przy 1500 obr./min w wersji z automatyczną skrzynią biegów. Ta jednostka napędowa wykorzystuje specjalny wał silnika z powiększonymi łożyskami, specjalnymi tłokami i specjalną turbosprężarką, zapewniając lepsze osiągi i większą trwałości silnika.

Topową jednostką w gamie jest silnik MultiJet oferujący moc 180 KM przy 3500 obr./min: 400 Nm momentu obrotowego z manualną skrzynią biegów i 450 Nm – + 12% w porównaniu z poprzednim modelem – z nową dziewięciostopniową, automatyczną skrzynią biegów, dzięki której silnik ten jest najlepszy w swojej klasie pod względem momentu obrotowego. Jest on przeznaczony dla Klientów poszukujących najlepszych osiągów i absolutnego komfortu jazdy, zwłaszcza w połączeniu z nową przekładnią automatyczną. Nie może zabraknąć oczywiście wersji Natural Power z silnikiem 3.0 zasilanym metanem i generującym moc 136 KM przy 2730 obr./min i maksymalny moment obrotowy 350 Nm przy 1500 obr./min, która potwierdza zaangażowanie i wiodąca pozycję Fiata Professional w rozwoju tego alternatywnego paliwa.

Ducato 140 Natural Power uzupełnia gamę samochodów dostawczych zasilanych metanem, do których nalezą również modele van samochodów osobowych, Fiorino oraz Doblò z krótkim i długim rozstawem osi.

Nowa, automatyczna skrzynia biegów „9Speed”.

Nowa, dziewięciostopniowa, automatyczna skrzynia biegów zapewnia przyjemną i swobodną jazdę, bez uszczerbku dla osiągów, przy jednoczesnej optymalizacji poziomu zużycia paliwa w każdej sytuacji. Jest to najlepsza w swojej klasie przekładnia pod względem masy, umożliwiająca optymalne wykorzystanie momentu napędowego, który osiąga rekordowe 450 Nm w wersji z silnikiem o mocy 180 KM. Ponadto, gwarantuje wyjątkową niezawodność i trwałość dzięki konwerterowi momentu obrotowego, który rekompensuje brak tradycyjnego sprzęgła.

Technicy Fiat Professional skonstruowali Ducato MY2020 z automatyczną skrzynią biegów „9Speed”, dzięki której każdy Klient będzie mógł zoptymalizować osiągi i poziom zużycia paliwa w zależności od konkretnego zadania i trasy. Kierowcy mogą bowiem wybierać między trzema różnymi trybami jazdy: Normalny, Eco, który zapewnia płynniejsze przyspieszenie i specjalną strategię zmiany biegów umożliwiającą zmniejszenie zużycia paliwa i większą moc, która gwarantuje szybką reakcję w zakresie przyspieszenia i zmiany biegów, zapewniając przyjemną jazdę i optymalne osiągi nawet w trudnych warunkach.

Dostępne są dwa tryby pracy: w pozycji D – Drive – moduł sterujący wybiera i zmienia bieg na podstawie konkretnych warunków jazdy: prędkość, obciążenie, nachylenie. Tryb Autostick, w przypadku częstych zmian biegów i w szczególnie trudnych warunkach, takich jak odcinki o dużym nachyleniu, umożliwia kierowcy utrzymanie niższego biegu, a co za tym idzie poprawę osiągów, przy jednoczesnym uniknięciu przegrzania. Tryb ten włącza się, przesuwając dźwignię zmiany biegów w lewo, a następnie do tyłu i do przodu w celu zmiany biegów.

EcoPack.

Ducato MY2020 jest wyposażony w standardzie w pakiet EcoPack zawierający najlepsze inteligentne technologie stosowane dla ochrony środowiska. EcoPack obejmuje system Start & Stop, inteligentny alternator; elektronicznie sterowaną pompę paliwa, która gwarantuje oszczędność energii i większą wydajność spalania; przełącznik ECO, który pomaga kierowcy oszczędzać paliwo.

Wszystko to z korzyścią dla całkowitego kosztu posiadania (Total Cost of Ownership), kolejnego mocnego punktu Ducato i wszystkich pojazdów Fiat Professional.

Drive assist i system informacyjno-rozrywkowy.

Ducato MY2020 jest najlepszym w historii Ducato pod każdym względem: technologii, bezpieczeństwa, ADAS, łączności i silników. Nowa gama oferuje najbardziej zaawansowane systemy wspomagania jazdy, które pozwalają kierowcom kontrolować samochód w 360°. Dokładnie mówiąc, dostępne są następujące urządzenia:

 • Blind spot assist (system monitorowania martwego pola) wykorzystujący czujniki radarowe zainstalowane w tylnym zderzaku w celu zlokalizowania zbliżających się pojazdów, które są niewidoczne dla kierowcy, jeśli znajdują się w martwym polu lusterka wstecznego.

 • Ekskluzywny Rear Cross Path detection (systemem wykrywania obiektów na drodze cofania), który wykorzystuje czujniki radarowe do zlokalizowania pojazdów zbliżających się z boku, gdy pojazd cofa. Pozwala uniknąć wypadków podczas manewrów jazdy na wstecznym.

 • Full brake control (FBC), który lokalizuje przeszkody, a po sprawdzeniu czy istnieje ryzyko kolizji, ostrzega kierowcę i włącza automatycznie hamulce awaryjne.

 • Lane departure warning system (asystent pasa ruchu) określający, czy samochód wyjeżdża poza pas ruchu, po którym jedzie, również w warunkach słabej widoczności. W razie niebezpieczeństwa sygnał akustyczny i wizualny natychmiast ostrzega kierowcę.

 • Traffic sign recognition (system rozpoznawania znaków drogowych), który wykorzystuje kamerę do wspomagania kierowcy, rozpoznając ograniczenia prędkości na poboczu i znaki wyprzedzania, oraz odtwarzając je na wyświetlaczu pokładowym.

 • High beam recognition (inteligentny system oświetlenia), który steruje włączeniem i wyłączaniem świateł drogowych, zwiększając widoczność i zmniejszając ryzyko oślepienia podczas jazdy nocą, rozpoznając automatycznie pojazdy jadące z przeciwnego kierunku.

 • Rain and dusk sensor (czujnik deszczu i zmierzchu), który aktywuje wycieraczki przedniej szyby i dostosowuje ich prędkość do intensywności opadów. Czujnik zmierzchu automatycznie włącza światła mijania, gdy światło naturalne przestaje być niewystarczające.

 • Tyre pressure monitoring system (system monitorowania ciśnienia w oponach), który stale monitoruje ciśnienie opon, alarmując ewentualne spadki bezpośrednio na wyświetlaczu samochodu.

Niezbędnym wyposażeniem każdego prawdziwego profesjonalisty jest Engine Idle Preset, które ma na celu zwiększenie minimalnych obrotów silnika, by móc zasilać dodatkowy sprzęt elektryczny zainstalowany w samochodzie oraz nowe światła ledowe Cargo Lights. Te nowe, mocniejsze światła, dostępne w trzech różnych rozmiarach w zależności od rozstawu osi samochodu, gwarantują efektywne oświetlenie przestrzeni ładunkowej, aż do 70 luksów w środku i 40 luksów na obwodzie.

System informacyjno-rozrywkowy Apple CarPlay integration oraz kompatybilność z Android AutoTM.

Od drugiej połowy roku gama Ducato MY2020 jeszcze bardziej rozszerzy ofertę pokładowych systemów informacyjno-rozrywkowych. Teraz dostępne jest nowe urządzenie multimedialne: 7-calowy ekran dotykowy firmy Mopar® z portem USB i radiem DAB oraz możliwością określenia wymiarów pojazdu i ewentualnej wersji wyposażenia, aby zapewnić wskazówki pozwalające uniknąć ulic, które nie są wystarczająco szerokie lub zbyt niskich przejazdów. Ta naprawdę profesjonalna wskazówka adresowana do innych profesjonalistów i kierowców kamperów.

Nowy system obejmuje integrację z Apple CarPlay i kompatybilność z Android AutoTM.

Apple CarPlay umożliwia użytkownikowi wyświetlenie optymalnych wskazówek, uzależnionych od ruchu, wykonywanie połączeń, wysyłanie i odbieranie wiadomości tekstowych i słuchanie Apple Music, audiobooków lub podcastów, pozostając ciągle skupionym na jeździe. CarPlay umożliwia również obsługiwanie głosowe Siri i jest specjalnie zaprojektowany do prowadzenia samochodu.

Ponadto, system jest kompatybilny z Android AutoTM, który umożliwia pozostanie w ekosystemie Android nawet podczas jazdy, poprzez projekcję aplikacji i usług na ekran centralnego wyświetlacza i zaprojektowany jest tak, aby zapewnić łatwy i bezpieczny dostęp do informacji podczas jazdy. Kierowca może korzystać z Google MapsTM lub Waze, aby uzyskać wskazówki na temat trasy i mieć łatwy dostęp do utworów muzycznych, treści multimedialnych oraz ulubionych komunikatorów.

Więcej informacji na temat kompatybilności z Android Auto dostępnych jest na stronie support.google.com/androidauto.

*Android Auto, Google Play i Google Maps to zastrzeżone znaki towarowe Google LLC. Apple CarPlay to zastrzeżony znak towarowy Apple Inc.

Nowoczesny, zmotoryzowany styl.

Styl Ducato MY2020 wywodzi się z nowoczesnego designu, który w połączeniu z koncepcją prawdziwego lekkiego samochodu dostawczego, daje silne poczucie dynamiki, bezpieczeństwa, jakości i solidności.

W związku z tym nowy samochód Fiata Professional udoskonala koncepcję „design plus funkcjonalność”, które stanowią wyróżnik tego modelu od 1981 roku. Ducato MY2020 to nowoczesne auto, które wyróżnia się na scenie lekkich samochodów dostawczych, oferując charyzmę, która została zachowana i wzmocniona. Jego główną cechą stylistyczną jest karoseria, która składa się z dwóch wyraźnie oddzielonych części: górnej i dolnej. Dzisiaj podział ten stał się mniej geometryczny i bardziej dynamiczny dzięki nowemu podejściu do wymiarów.

Przód wyróżniają słupki przednie, które łączą się ze sobą poprzez muskularną maskę silnika z niezwykle istotną osłoną chłodnicy, której konstrukcja obejmuje cały przód pojazdu wyznaczony linią reflektorów. Przód Ducato MY2020 wyróżnia się osłoną chłodnicy w kolorze tytanowym oraz linią reflektorów w kolorze Piano Black, która unowocześnia tę kultową, natychmiast rozpoznawalną cechę. W ten sposób jego wygląd zyskuje siłę i determinację, a jednocześnie i przede wszystkim, został zaprojektowany, by chronić wszystko to, co znajduje się wewnątrz, tak, jak spartański hełm, którym jest inspirowany. Najbardziej narażone na uszkodzenie elementy pojazdu zostały zabezpieczone przez muskularne zderzaki i maskę tak, by zminimalizować ewentualny koszt napraw.

Ducato MY2020 Electric: więcej technologii, lepsza efektywność, wyższa wartość.

Ducato pokonuje swoją ścieżkę ewolucyjną, będąc udoskonalanym w kolejnych, nowych odsłonach od prawie czterdziestu lat. Bardzo dobre osiągi i dbałość o środowisko, łączą się z Total Cost of Ownership (łączne koszty utrzymania), by jak najlepiej spełnić różne potrzeby poszczególnych grup zawodowych. Ponadto oferuje najszerszą gamę samochodów „all forward”, wyrafinowany i rozpoznawalny styl, najnowocześniejszą technologię.

Ale to nie wszystko: od tego roku, w przedsprzedaży można będzie zamawiać wersję full electric; wersja ta będzie poprzedzona projektami pilotażowymi skierowanymi do dużych Klientów, wraz z którymi zostanie uruchomiona wspólna faza eksperymentalna, mająca służyć lepszemu zrozumieniu konkretnych potrzeb użytkowników. Ducato będzie pierwszym w pełni elektrycznym modelem Fiat Professional, zaprojektowanym i opracowanym zgodnie z najbardziej zaawansowanymi standardami jakościowymi grupy FCA.

Fiat Professional dzieli się więc swoim doświadczeniem technologicznym, aby stworzyć elektryczną wersję swojego bestsellera, dokładnie tak, jak robi to w przypadku reszty gamy, uwzględniając potrzeby wszystkich profesjonalnych użytkowników, pod hasłem innowacji, ekologii i osiągów, pozostając wiernym koncepcji Ducato „więcej technologii, lepsza efektywność, wyższa wartość” i oferując Klientom najlepszego Ducato w historii.