Oficjalnie serwisujemy pojazdy OTOKAR!

Niezmiernie miło jest nam poinformować, że podpisaliśmy umowę współpracy wraz z Firmą Bus Trans Technik Sp. z o.o. z Warszawy – dystrybutora OTOKAR. Co to tak naprawdę znaczy dla GSC – Gibas Service Center? Będziemy mogli w pełni serwisować wszystkie autobusy marki OTOKAR od A do Z. Co Wy na to? Jeździsz już OTOKAREM? A może chcesz go u nas serwisować? 🙂 Zapraszamy z otwartymi ramionami!

Kilka słów o marce OTOKAR.

Marka Otokar należy do firmy Otokar Otomotiv ve Savunma Sanayi A.Ş działającej od 1963 roku w obszarze motoryzacyjnym i zbrojeniowym. Otokar jest częścią największego w Turcji prywatnego holdingu Koç notowanego na giełdzie papierów wartościowych w Istambule. Holding zatrudnia 90.000 osób, a bezpośrednio przy produkcji autobusów pracuje 2.300 pracowników. Zarówno autobusy, jak i pojazdy wojskowe wytwarzane są w mieście Sakarya oddalonym ok. 150 kilometrów na wschód od Istambułu.

Tutaj powstało nowoczesne centrum badań i rozwoju umożliwiające m.in. testy w komorze klimatycznej symulującej ekstremalne warunki pogodowe. Do dyspozycji inżynierów oddano hydrauliczny symulator drogowy służący do badań wytrzymałościowo-zmęczeniowych podwozia i nadwozia. Ośrodek oferuje także wsparcie projektowania komputerowego w zakresie struktury nadwozia, analizy dynamiki powietrza i płynów, badania hałasu i wibracji, badanie dynamiki pojazdów, a także testy balistyczne i wybuchowe. W centrum funkcjonuje specjalny dział odpowiedzialny za wygląd autobusów oraz ich funkcjonalność, którego specjaliści nadzorują proces wdrażania do produkcji już od pierwszych szkiców. Z największą uwagą traktowane są testy zakłóceń elektromagnetycznych i kompatybilności EMI/EMC. Przeprowadzane są one tutaj zgodnie z międzynarodowymi standardami wojskowymi i komercyjnymi, m. in. MIL-STD- 461E/F, 2004/104/EC, 2009/64/EC, ECE R10- 04 and MIL-STD- 464. Po wyprodukowaniu każdy egzemplarz przejeżdża przez testowy odcinek terenowego toru próbnego.

Olbrzymie doświadczenie technologiczne i kompleksowa wiedza przy produkcji wyjątkowo niezawodnych i trwałych pojazdów wojskowych są obecnie stosowane przy budowie autobusów. Wszystkie oferowane modele zarówno miejskie, międzymiastowe, jak i turystyczne powstają z galwanizowanej stali konstrukcyjnej (ocynkowanej), a poszycia wykonane są z aluminium oraz tworzyw sztucznych. Ten sposób budowy autobusów zapewnia dużą trwałość popartą 10-cio letnią gwarancją na perforację nadwozia. Otokar w kwestii jakości i trwałości nie uznaje kompromisów, dlatego wyposaża swoje autobusy wyłącznie w najnowsze podzespoły od sprawdzonych, światowych liderów branży motoryzacyjnej.

Zdolności produkcyjne fabryki sięgają 5000 autobusów rocznie. Wszystkie obecnie produkowane modele zarówno na rynek europejski, jak i turecki spełniają całościowo wymagania normy EURO 6. Każdy oferowany w Polsce autobus posiada homologację europejską i dostarczony będzie z dokumentem CoC (Świadectwem Zgodności).

Otokar to sprawdzony partner, który w swojej ofercie poza autobusami posiada także szeroki wybór pojazdów wojskowych, wszelkiego typu naczep oraz lekkie ciężarówki klasy 8,5t. Holding Koç natomiast produkuje m. in. ciągniki rolnicze, samochody osobowe dla Ford Co., sprzęt AGD BEKO, działa w branży finansowej pod marką Yapi Kredi i wielu innych obszarach. Tak szerokie pole działania gwarantuje, że Otokar jest bardzo stabilnym i solidnym partnerem w biznesie.

Wyłącznym Dystrybutorem autobusów Otokar w Polsce jest firma Bus Trans Technik Sp. z o.o. mieszcząca się w Warszawie.