TWOJE ŚWIATŁA – Nasze bezpieczeństwo. Sprawdź ustawienie świateł w pojeździe.

W ramach ruszającej właśnie czwartej edycji kampanii „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”, kierowcy mogą w dniach 26 października, 16 i 23 listopada bezpłatnie sprawdzić oświetlenie swoich pojazdów.

Kampania została zainicjowana przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji wspólnie z Instytutem Transportu Samochodowego.

Partnerami przedsięwzięcia są:

Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego,

Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów,

Sieć Badawcza Łukasiewicz – Przemysłowy Instytut Motoryzacji

Neptis S.A. – operator Yanosik

Screen Network S.A. – dysponująca wysokiej jakości ekranami LED rozlokowanymi na terenie całego kraju.

Podczas trwania działań, w dniach 26.10, 16.11 oraz 23.11.2019 r. odbędą się ogólnopolskie „dni otwarte” na stacjach diagnostycznych posiadających patronat Instytutu Transportu Samochodowego i Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów. Na wszystkich wymienionych stacjach, w tym także wszystkich stacjach diagnostycznych grupy GSC – Gibas Service Center znajdujących się w Pile przy ul. Wawelskiej 115, w Gorzowie przy ul. Podmiejskiej 15A oraz w Motaniec 31 k/Szczecina – kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić oświetlenie w swoich samochodach. Serdecznie zapraszamy! Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego.

Aplikacja Yanosik doprowadzi ich do najbliższej stacji kontroli pojazdów wspierających kampanię. Akcja będzie też promowana poprzez emisję spotu na ekranach firmy Screen Network, co umożliwi dotarcie do jeszcze szerszej grupy uczestników ruchu drogowego.

Ponadto, policjanci ruchu drogowego w wybranych terminach będą prowadzili działania kontrolno-prewencyjne, podczas których zwrócą szczególną uwagę na światła pojazdu.

W okresie jesienno-zimowym, gdy widoczność jest utrudniona nawet w ciągu dnia, prawidłowe oświetlenie pojazdów nabiera szczególnego znaczenia. Prawidłowe działanie świateł ma wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego zarówno kierujących jak i pieszych.